Aktualizacja: Bestiariusz Jeleniogórski Tom I — wydanie kolekcjonerskie został wyprzedany. Aktualnie dostępne są:
Bestiariusz Jeleniogórski Tom I – wydanie standardowe,
Bestiariusz Jeleniogórski Tom II – wydanie kolekcjonerskie,
Bestiariusz Jeleniogórski Tom III – wydanie kolekcjonerskie oraz
Bestiariusz Jeleniogórski Tom IV – wydanie kolekcjonerskie.
Tom V jest aktualnie w przygotowaniu. Przedsprzedaż wydania kolekcjonerskiego planowana jest na wrzesień 2023.

Czym właściwie jest Bestiariusz Jeleniogórski?

To przede wszystkim synergia moich trzech największych pasji. Zamiłowania do pisania, fotografii górskiej i rysunku. Połączenie tych aktywności doprowadziło do narodzin pomysłu, który karmiony mgłami, magią Karkonoszy i terenów leżących w ich cieniu przybrał formę książki.

Zawartość księgi

Pozycję te można podzielić na dwie części. Pierwsza z nich to opowiadanie, na które składają się trzy prologi. Poznajemy w nich głównych bohaterów oraz świat, w którym przyszło im żyć. Są to opowiadania fantasy, dające początek Karkonoskiej Sadze, która będzie kontynuowana w kolejnych tomach. Historie zawarte w Bestiariuszu rozgrywają się w miejscu, które jest odpowiednikiem Kotliny Jeleniogórskiej. Występują tam te same miejscowości, pasma górskie, charakterystyczne obiekty, jednak skala jest inna. Przestrzeń wykreowana w opowiadaniach jest znacznie większa.

Druga część książki to Bestiariusz. Jest to zbiór 80 Bestii. Prawie każdy z bytów został okraszony opisem tłumaczącym jego zachowania, rolę jaką pełni w Kotlinie, czy w jakie interakcje wchodzi z mieszkańcami tego mglistego uniwersum. Rysunki Bestii naniosłem na fotografie, które wykonałem podczas wojaży po Kotlinie Jeleniogórskiej oraz górach, które ją oplatają. Same Bestie są naturalną częścią świata przedstawionego w książce, a ich opisy pozwalają na lepsze zrozumienie mechanizmów nim rządzących.

Co wyróżnia to wydanie?

Książka została wydana w kolekcjonerskim nakładzie. Jeśli kiedykolwiek zapadnie decyzja o dodruku to na pewno nie w takiej formie. Co wyróżnia to wydanie? Przede wszystkim rozmach z jakim została wykonana. Format, okładka, tłoczenia, złocenia brzegów itd. Także sama treść jest wyjątkowa, z 80 Bestii – 18 nie zostało przeze mnie opublikowanych, a przynajmniej 10 nie znajdzie się w żadnym innym wydaniu, dodruku, itp. To prezent i forma oddania szacunku dla wszystkich osób, które są ze mną od początku i wspierają to, co robię od pierwszej książki. Każdy egzemplarz jest przeze mnie ręcznie numerowany oraz podpisany.

Jak zamówić Bestiariusz Jeleniogórski?

Nakład Tomu I w wydaniu kolekcjonerskim został wyczerpany. Aktualnie dostępny jest Tom I w wersji standardowej oraz Tom II, III i IV w wersji kolekcjonerskiej. Książki można nabyć na stronie sklepu Jelenia jest SPOKO. Pod koniec 2023 roku w sprzedaży pojawi się ostatni Tom V Bestiariusza Jeleniogórskiego w wersji kolekcjonerskiej.

Fani przedsięwzięcia mogli śledzić na bieżąco wszelkie poczynania na Facebooku skupieni wokół grupy Bestiariusz Jeleniogórski – wydanie fizyczne. Jeśli też chcesz być na bieżąco, zachęcam do dołączenia do grupy 🙂