Jelenia

  • jest
  • SPOKO

Bestiariusz Jeleniogórski — geneza

Jeśli nigdy wcześniej nie dotarły to Twych uszu tajemnicze słowa Bestiariusz Jeleniogórski, a oczy nie śledziły Bestii publikowanych w ostatnich latach na moich profilach społecznościowych, to pozwól, że objaśnię, czym właściwie jest Bestiariusz Jeleniogórski.

Na początku jednak należy odróżnić wydania kolekcjonerskie od każdych kolejnych wydań, które kolekcjonerskimi nie są. Te kolekcjonerskie to rzecz bezsprzecznie unikatowa, w limitowanym nakładzie, oprawione w sztuczną skórę, z tłoczeniami napisów na okładce, „pozłacanymi” czy „posrebrzanymi” brzegami, wielkim formacie i starojelarską mapą do poszukiwania Bestii. Ich już nie ma. I nie będzie. Z końcem roku 2023 zostały wyprzedane i w takiej formie już nigdy nie wrócą. Jest to moja obietnica złożona wszystkim szczęśliwym posiadaczom tychże wersji kolekcjonerskich. 

Tak prezentował się Bestiariusz Jeleniogórski w wydaniu kolekcjonerskim

Obecnie zobaczyć możesz go w Bibliotekach Uniwersyteckich w dużych miastach w Polsce, Bibliotece Narodowej w Warszawie i Bibliotece Jagiellońskiej w Krakowie, a także w Książnicy Karkonoskiej i kawiarni CukruCafe w Jeleniej Górze. Możesz też natknąć się na nie u znajomych.

Dla tych, którzy nie znali i nie widzieli, tak prezentowały się wersje kolekcjonerskie.

Format książki

Duży rozmiar 260 × 360 mm przenosi do pięknego świata Bestii.

eniogorski Wydanie kolekcjonerskieTłoczenie napisów 

Wyczuwalne pod palcami zagłębienia dają poczucie wyjątkowości.

eniogorski Wydanie kolekcjonerskieUszlachetnione brzegi

Każdy tom ma inny kolor uszlachetnienia brzegu, nawiązując do fabuły książki.

eniogorski Wydanie kolekcjonerskiePapier 

Wysokiej gramatury i jakości papier idealny do odwzorowania głębokich barw i magii pejzaży karkonoskich.

eniogorski Wydanie kolekcjonerskie

Album krajobrazów Karkonoszy i Kotliny Jeleniogórskiej

Wysokiej jakości zdjęcia pięknych alejek, kniei i górskich szczytów.

eniogorski Wydanie kolekcjonerskie

Jelarska mapa Krainy Wiecznych Mgieł

Starojelarska mapa to cenna wskazówka, gdzie poszukiwać Bestii.

eniogorski Wydanie kolekcjonerskieWydania kolekcjonerskie to również:

  • Bestie niepublikowane w Internecie oraz niezamieszczane w dodrukach.
  • Ręcznie numerowany i podpisany każdy egzemplarz.
  • Limitowany nakład.

Każdy tom wydania kolekcjonerskiego składał się z dwóch części — pierwsza to powieść fantasy pełna tajemnic, intryg, łez i śmiechu prosto z mgielnej karkonoskiej krainy, druga natomiast to zbiór Bestii wypatrzonych na szlakach, w lasach i podgórskich osadach, gdzie każdej możesz się przyjrzeć z bliska w jej naturalnym otoczeniu i dowiedzieć się, co ze sobą niesie jej obecność. 

Bestiariusz Jeleniogórski Tom I wydanie standardowe

Książka ta pozwalała wypełnić pustkę pozostawioną po wyprzedaniu się Tomu I w wersji kolekcjonerskiej. Miała też inne ważne zadanie — przedstawić początek historii bohaterów powieści wszystkim tym kontynuującym kolekcjonowanie książek od Tomu II.

Bestiariusz Jeleniogórski Tom I wydanie standardowe

Jej nakład również się wyczerpał.

To dzięki Wam!

To dzięki Wam, ludziom zakochanym w Karkonoszach, Jeleniej Górze, okolicznych krajobrazach i Bestiach w nich żyjących dzisiaj możemy trzymać w rękach najprawdziwsze wydanie fizyczne Bestiariusza Jeleniogórskiego. To Wy zachwyciliście się pierwszymi ilustracjami, to Wy chcieliście więcej mojej twórczości, to w końcu Wy wpadliście na pomysł, by wszystkie moje dotychczasowe prace zebrać w jednym miejscu, w postaci książki.

I oto kładę przed wami najnowszy Bestiariusz Jeleniogórski, będący kwintesencją pięciu lat pracy nad Bestiami, teraz zebranymi w jednym miejscu — nowej mitologii Karkonoszy.

Bestiariusz Jeleniogórski - nowa mitologia Karkonoszy

Bestiariusz Jeleniogórski możesz kupić tutaj.