Bestiariusz Jeleniogórski Tom II – PREORDER

[Aktualizacja]: Bestiariusz Jeleniogórski Tom II, jest już dostępny w Sklepie.

Zawartość księgi

Tak, jak jej poprzedniczka, książka będzie składała się z dwóch części. Pierwsza to opowiadanie fantasy, druga to klasyczny Bestiariusz zawierający zbiór Bestii żyjących w spowitych mgłami lasach Kotliny. 

Książka będzie miała ponad 300 stron, czyli o ok. 100 więcej, niż Tom I (dokładna liczba stron znana będzie po profesjonalnej korekcie i składzie tekstu). W przeciwieństwie do poprzedniczki w Tomie II główny nacisk położony został na opowiadanie. Jest ono rozwinięciem dalszych losów bohaterów, których poznaliście w trzech rozdziałach zawartych w Tomie I. Akcja powieści rozgrywa się w Kotlinie, jednak nie jest to Kotlina, którą znamy z rzeczywistości. To jej alternatywna wersja, osadzona w innych czasach, pełnych magii, Bestii i Jelarzy. 

Poznacie dalsze perypetie Mili, Szyrmi, Wierzbika, Profesora i innych. Pojawią się też nowe postacie, które los związał z głównymi bohaterami. W opowiadaniu pojawi się też wiele Bestii znanych z Tomu I, ale o tym przekonacie się już sami…

W Bestiariuszu zebranych będzie około 45-50 nowych Bestii (jak w przypadku tekstu, dokładna liczba znana będzie po korekcie i składzie). Tak, jak miało to miejsce w Tomie I, tak i tu część z widziadeł nigdy nie zostanie opublikowana w Internecie, czy w kolejnych dodrukach książki. Będzie można je zobaczyć jedynie w wersji kolekcjonerskiej Bestiariusza.

Pełnik

Wydanie kolekcjonerskie – limitowane

Pozycja będzie wydana w limitowanym, kolekcjonerskim nakładzie. Liczba sztuk będzie taka sama jak przed rokiem tj. 1200 egzemplarzy. Każdy z nich będzie przeze mnie podpisany i ręcznie numerowany. Bestiariusz zostanie wydany w takim samym formacie (250 x 353 mm, czyli po rozłożeniu będzie to 500 x 353 mm), przy użyciu takich samych materiałów i zabiegów drukarskich, jak miało to miejsce w Tomie I. Książka będzie oprawiona w ten sam sposób, na okładce będą widniały te same tłoczenia, oczywiście zajdą pewne zmiany w wyglądzie, ale o tym przekonacie się, gdy będziecie otwierać paczkę. 

Dlaczego przedsprzedaż?

Nie stoi za mną żadne wydawnictwo, ani organizacja, która wspierałaby mnie finansowo.

Wszystko co robię, robię sam lub z pomocą mojej żony. Jestem autorem opowiadania fantasy i legend związanych z karkonoskimi widziadłami. Jestem autorem fotografii oraz rysunków Bestii, które rodzą się na zebranych przeze mnie kadrach. Na swoje barki bierzemy obowiązki wydawnicze. Odpowiadamy za przeprowadzenie Bestiariusza przez cały proces – od korekty i składu, przez sam druk, aż po pakowanie i wysyłkę książek. Przy doborze materiałów nie kierujemy się kosztami, a jakością, która stała się znakiem rozpoznawalnym Bestiariusza Jeleniogórskiego.

Takie podejście do sprawy wymaga dużych nakładów finansowych. Są to kwoty rzędu kilkudziesięciu tysięcy złotych. I właśnie przedsprzedaż jest formą, która umożliwi pozyskanie niezbędnych funduszy. Wy kupując książkę w przedsprzedaży, oprócz samego Bestiariusza, zyskujecie wiele benefitów, a my mamy możliwość dalszego rozwijania projektu.

A co jeśli nie uda się uzbierać odpowiedniej kwoty? Wtedy wpłacone środki wrócą na wasze konta, a my będziemy myśleć co robić dalej z projektem, aby go wydać.

Mroźnobrody

Korzyści w przedsprzedaży

Kupując Bestiariusz Jeleniogórski Tom II w przedsprzedaży zyskujesz:

  • Niższą cenę – po zakończeniu preorderu cena wzrośnie z 179 zł do 199 zł.
  • Dodatki – dodatkowe prezenty związane z uniwersum Bestiariusza dołączone do książki.

Korzyści wydania kolekcjonerskiego

  • Niepowtarzalność – każda z książek będzie przeze mnie ręcznie podpisana i numerowana.
  • Treść – w wersji kolekcjonerskiej znajdą się treści, które nigdy nie będą opublikowane w Internecie, ani zamieszczone w kolejnych dodrukach.
  • Format – wyjątkowy rozmiar książki 250 x 353 mm, czyli po rozłożeniu będzie to 500 x 353 mm.
  • Uszlachetnienia – brzegi książki będą powlekane farbą.
  • Okładka – twarda, obłożona materiałem imitującym skórę (Vegan-friendly), z wytłoczonymi napisami.
  • Nakład – w Polsce i na świecie będzie istniało jedynie 1200 egzemplarzy Tomu II w wersji kolekcjonerskiej.

Dostawa

Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby książki trafiły do Was na Święta Bożego Narodzenia 2020. Jeśli nie stanie się nic nieprzewidzianego na poziomie produkcyjnym (skład, druk, korekta) paczki będą u was w pierwszej połowie grudnia 2020.

Borowiec Wielki